Sigorta ve Kasko Yönetimi

Filo yönetim sistemine tanımlı araçların sigorta ve kasko bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Sigorta başlangıç ve bitiş tarihleri sisteme kaydedilir. Araçları tek tek kontrol etmenize gerek kalmadan, sigorta bitiş tarihlerine yakın uygulama üzerinden bildirim gönderilir. Böylece sigorta yenileme işlemleri eksiksiz yapılabilir.

Uygulama üzerinden sigorta masrafları da görüntülenir. Ayrıca araçların aktif sigortalarına ulaşılabilir ve istenilen sigorta iptal edilebilir.

Zorunlu Sigorta Takibi

Trafik sigortası mutlaka her araç için yapılması gereken zorunlu sigortadır. Bu sigorta olmadan aracın trafiğe çıkması doğru değildir. Çıktığı takdirde araç trafikten men edilir ve sigorta işlemi yapılana kadar trafik şubesinde bekletilir.

Zorunlu sigorta takibi, araç filosuna sahip şirketler için büyük önem arz eder. Bir firma adı altında hizmet veren araçların sigortalarında eksiklik olması firma imajını olumsuz etkileyecektir. Aynı zamanda maddi cezalar almasına yol açar.

Araç sayısı fazla olunca sigorta yenileme sürelerini hesaplamak zorlaşır. Filo yönetim uygulaması sayesinde her aracın sigorta bilgileri sisteme kaydedilir. Sigorta bitiş tarihine yakın uyarı bildirimleri ile çalışanlar bilgilendirilir.

Kasko Sigortası Önemi ve Takibi

Kasko isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Ancak avantajları o kadar fazladır ki neredeyse herkes aracına kasko sigortası yaptırır. Kaza, çarpma, yanma gibi durumlarda araç servis masraflarının karşılanmasında büyük rol oynar. Tabii ki bu sigortadan devamlı yararlanabilmek için belirli yılda bir yenilemek gerekir.

Geniş filoya sahip firmaların araçları tek tek kontrol etmeleri zor olduğu için devreye filo yönetim sistemi girer. Daha önce de bahsettiğimiz gibi sistem tarafından sigorta başlangıç ve bitiş tarihleri kaydedilerek bilgilendirme mesajları gönderilir. Sigorta gecikme durumu ortadan kalkar ve ekstra masraflar ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.