Lokasyon Yönetimi Nedir?

Lokasyon kavramı, şirket bazında ele alındığında şirketin konumunu belirtir diyebiliriz. Bir şirketin birden fazla lokasyonu olabilir. Lokasyon yönetimi ise farklı konumlardaki şubeleri tek elden yönetmek anlamına gelir.

Böyle durumlarda yönetim bütünlüğünü sağlamak adına çeşitli uygulamalar kullanılır. Diğer sektörler gibi araç kiralama sektöründe de tüm şubelerden haberdar olabilmeniz için lokasyon yönetimi sistemine ihtiyacınız olacak.

Dijital Filo ile Lokasyon Yönetimi

Geniş bir filo ağınız varsa ve farklı şubeler üzerinden işlerinizi yürütüyorsanız size kolaylık sağlayacak bir önerimiz var. Dijital formatta hazırlanmış, teknolojinin yeniliklerini sistem üzerine uyarlamış pratik filo yönetim uygulamasından yararlanın. Dijital filo uygulamasında yer alan sistem yönetimi panelindeki lokasyonlar bölümü ile bütün şubeleri aynı anda yönetebilirsiniz.

Lokasyon Yönetim sistemin avantajlarından bahsedelim;

  • Tek ekrandan bütün şubeleri yönetilir.
  • Lokasyonlara özel filo yöneticisi atama ve kolaylıkla yönetici değişikli yapılabilir.
  • Filo yönetiminde araçlar lokasyonlara ayrılır ve yönetim kolaylaşır.
  • Araç bilgilerinde hangi lokasyona ait olduğu yer alır.
  • Filo yöneticilerinin iş yükü hafifler.
  • Şirket genelinde kontrol sağlanır.

Lokasyon Tanımlama Ayarları

Lokasyon bölümünden şube isimleri girilip, yönetici ayarları yapılabilir. Her lokasyona ait iletişim ve adres bilgileri girilebilir. Ayrıca her bir lokasyon için ayrı ayrı filo yöneticileri belirlenebilir. Böylece tek ekrandan birçok şubeyi takip edebilir ve yönetebilirsiniz.

Lokasyona özel filo yöneticisi atayarak şirketi daha detaylı ve kolay şekilde yönetme fırsatınız olur. Zamandan kazanır, aynı anda birçok yerde olabilirsiniz. Lokasyon yönetimi ile lokasyon bünyesindeki araçlarla ilgili durumlarda doğrudan filo yöneticisine bildirim gider. Filo yöneticilerinin iş kalitesindeki artışa ek olarak iş yükleri de hafiflemiş olur.