Kaza Takibi ve Hasar Tespiti

Filo Yönetim Sistemi sayesinde şirket araçlarına ait kaza verilerine tek bir ekrandan erişebilirsiniz. Dijital filo uygulaması araç sayısı ne kadar fazla olursa olsun hepsine ait özel veri girişi yapılmasına olanak tanır. Şimdi bu verilerden ve kullanım şekillerinden bahselim.

Araçlara Özel Kaza Bilgileri

Filo araçlarından biri kazaya karıştığında, kaza bilgilerini içeren fotoğraf ve dökümanları sistem üzerine kayıt edebiliyorsunuz. Kaza tanımlaması yaparken kaza tipi,tarih, saat, km, kusur oranı gibi detaylar da sisteme işlenmiş oluyor. Kaza sırasında aracın zimmetli olduğu kişiye dair bilgiler de filo yönetim uygulaması üzerinden görüntüleniyor.

Kaza yapan araçlara özel veri girişi yapılması kaza sonrası hasar tespiti için son derece önemlidir. Tek tıkla nasıl hasar tespiti yapabileceğinizi anlatalım.

Tek Tıkla Hasar Tespiti

Dijital filo uygulaması ile sisteme girilen kaza bilgileri araç hasar tespitinde yardımcı olur. Kaza sonrası işlemlerin kasko tarafından karşılanıp karşılanmayacağı, faturalandırma işlemleri gibi detaylara ulaşılabiliyor. Araç kaza bilgilerinde ödenecek olan tutar, servis bilgisi ve ödeme bilgileri yer alıyor. Böylece tek tıkla hasar tespiti ve ödeme işlemleri yapılabiliyor.

Filo yönetim sisteminde kayıtlı araçların sadece kaza sonrası değil tüm zamanlar içerisindeki masraflarını da görüntüleyebilirsiniz. Maliyetler kısmında, araç sigorta ve kasko harcamalarına kadar çeşitli giderleri içeren hesaplamalar yer alır.