Filo Yönetiminde Hatırlatma Sistemi

Filo yönetiminde araç sayısı arttıkça, araçların bakım ve sigortaları gibi önemli işlerin takibi zorlaşır. Dijital Filo Yönetimi uygulaması size bu konuda kolaylık sağlayacak bir işleve sahiptir. Uygulamada bulunan hatırlatıcı yönetimi bölümünden zimmet dönüşleri, muayene , sigorta, motorlu taşıtlar vergisi ve periyodik bakım zamanları denetlenebilir.

Hatırlatıcı yönetimi paneli üzerinden gerekli bilgiler girilir ve hatırlatıcı ayarı açılır. Bu sayede sistem tarafından önemli tarihlerde size otomatik olarak bildirim gönderilecektir. Araçlarınıza ait bakım ve ödemeleri unutma ihtimâliniz ortadan kalkacaktır.

Araç Bakım Hatırlatmaları

Araç bakım zamanlarını atlarsanız bu size ekstra masraf olarak geri dönüş yapabilir. Büyük arızaların yaşanmasını önceden engellemek için zamanında araç muayenesi ve periyodik bakımı yapılmalıdır. Dijital Filo uygulamasının hatırlatıcı yönetimi sayesinde her şeyden günü gününe haberiniz olur.

Şirket araçlarınızın her daim güvenilir ve verimli çalışması açısından bu hatırlatmalar kısmı oldukça önemlidir. Periyodik bakımı ihmal edilen araçlar, ileriki süreçlerde daha fazla masraf gerektirecek ve servise giderek size zaman kaybettirecektir. Bunun önüne geçilmesi için araç bakım hatırlatma sistemi kullanılmalıdır.

Filo Yönetiminde Sigorta ve Verginin Önemi

Trafik sigortası tüm araçlar için zorunlu ve önemli bir sigorta türüdür. Sigorta yenileme tarihi düzenli olarak takip edilmelidir. Daha önce de belirttiğimiz gibi filo yönetimi uygulaması içerisinde bulunan hatırlatıcı ile araç sigortalarınızı gün atlamadan yenileyebilirsiniz.

Araçlar için zorunlu olan diğer bir unsur ise motorlu taşıtlar vergisidir. Büyük filoya sahip şirketlerde, filo yöneticileri bütün araçları tek tek denetleyemez. Eğer vergi ödemeleri gecikir ise faiz bineceği için fazladan masraf yapmış olursunuz. 

Filo yönetimi sistemindeki araç sigorta hatırlatma özelliğini kullanarak araçlarınızın sigorta ödeme ve yenileme tarihlerinden anında haberdar olabilirsiniz. Böylece hem şirket imajınız sarsılmaz hem de gereksiz masraflardan kurtulmuş olursunuz.