Dijital Filo Uygulamasında Kullanıcı Yönetimi

Filo yönetim sisteminde kullanıcı yönetim paneli üzerinden çeşitli ayarlamalar yapılır. Bu panel, uygulamayı kullanan kişilerin yönetilebileceği bir bölümdür. Öncelikle uygulamaya giriş yapacak kişiler kaydedilir. Kullanıcı tanımlarken istenilen modüller ile ilgili özel yetkilendirme ayarları yapılabilir. Kullanıcıların hangi alanlarda yetkili olabileceği detaylı şekilde tanımlanabilir.

Kullanıcı Tanımlamaları

Dijital filo birden çok kişinin kullanımına açılan, gelişmiş ayar seçeneklerine sahiptir. Uygulama güvenliği, bu ayarlar üzerinden yapılan kişi sınırlamaları ile sağlanabilir. Şirket çalışanlarından oluşan yönetici kadrosunun uygulamadaki eylemleri merkez veya şirket bazlı olarak kısıtlanır.

Merkez Kullanıcı

Merkez kullanıcı olarak seçilen kişiler filo yönetim uygulamadaki tüm verilere erişebilir. Uygulamaya kayıtlı şirket ve araç bilgilerini görüntüleyebilir. Araç bakım, sigorta, kasko, maliyet gibi bölümleri görebilir. Sistemde en geniş yetkiye sahip olan kullanıcılar bu başlık altında tanımlanır.

Şirket Kullanıcı

 Merkez kullanıcıların aksine şirket kullanıcıları kısıtlı bir erişim hakkına sahiptir. Sadece kendisine tanımlanan şirketlere/lokasyonlara ait verilere erişebilir. Aslında bu sayede sistemli bir iş bölümü yapılır. Filo yönetim uygulaması içerisinde ayrılan kullanıcılar, kendi görevleri için ihtiyaç duydukları alanda işlevsel olabilir.