Araç ve Lastik Bakımı

Güvenli yolculuk için araç bakım ve kontrolleri düzenli olarak yapılmalıdır. Bakımı yapılmamış araçlar can güvenliğinizi tehlikeye atabilir. Hem maddi hem de manevi kayıplara yol açabilir. Bu sebeple araçların muayene tarihleri dikkate alınarak gerekli kontrolleri yapılmalıdır. Tabii araç sayınız çok fazla olduğunda bu işlemlerle uğraşmak oldukça zorlayıcıdır.

Araç bakımı ne kadar iyi yapılırsa araç performansı da o derece artacaktır. Bunun sonucunda da yakıt tasarrufu yapılabilecektir. Çok sayıda aracı yönetebilmek için filo yönetim sistemleri kullanılır. Araç bakımında işinize yaracak özellikleri ile dijital filo uygulamasını inceleyelim.

Bakım Talepleri ve Hatırlatıcılar

En geniş araç filosuna sahip şirketlerin bile tüm araçları kontrol  altında tutabilecekleri bir uygulamadan bahsediyoruz. Dijital filo adı altında hizmete sunulan filo yönetim sistemi sayesinde şirket araçlarının tek bir sistem üzerinden yönetilmesi mümkün hale gelmiştir.

Uygulama üzerine tanımlanan araçların muayene zamanları geldiğinde araç kullanıcılarına bilgilendirme mesajları iletilir. Kişi, sistem tarafından bakım yapılacak servise yönlendirilir. Araç bakımlarının zamanında yapılması ileride doğabilecek olumsuzlukları ve giderleri en aza indirecektir.

Dijital Filo ile Lastik Bakımı

Lastikler, araçları yolda tutan en önemli parçalardan biridir. Filonuzdaki bütün araçların lastik bakımını eksiksiz yapabilmeniz için dijital filo uygulamasından yararlanabilirsiniz. Kullanım ömrü dolan lastiklerle hizmet vermek istemiyorsanız her bir aracın lastik bakımı özenle takip etmelisiniz. Filo yönetim uygulaması lastik bakımı ve lastik taleplerine ait bilgilendirmeleri sizler için yerine getiriyor.

Filo yönetim uygulamasında yer alan araç tanımlama özelliği ile araçlara ait bilgiler sisteme giriliyor. Lastik taleplerinde filo yöneticisi bilgilendiriliyor. Aynı zamanda aracın zimmetli olduğu kişi, lastik talebini karşılayacağı lastikçiye yönlendiriliyor. Böylece kısa sürede ve tam zamanında araç lastik bakımları tamamlanıyor.